Sztukateria kojarzona jest przede wszystkim z wnętrzami o charakterze pałacowym, które są pełne ozdób i przepychu. Jak się okazuje, moda na ten element dekoracyjny powraca do naszych mieszkań. Coraz chętniej łączymy tradycję z nowoczesnością właśnie przy pomocy sztukaterii. Stosujemy sztukaterię w mieszkaniu tak, aby było nieprzesadnie, a elegancko i stylowo.

Producenci sztukaterii (niegdyś wykonanej z gipsu, dziś są to listwy poliuretanowe) oferują nam cały wachlarz rozwiązań. Możemy przykładowo zamontować podparapetniki, czyli zdobienia stosowane pod parapetem. W przypadku, gdy chcemy wyeksponować otwory okienne lub drzwiowe, zastosujmy zworniki. Przy pomocy sztukaterii możemy także efektownie wykończyć (podwieszany) sufit bądź zaakcentować wybrany element mieszkania. Możliwości jest całe mnóstwo. 

O efekcie architektonicznym zadecyduje miejsce, w którym pojawiła się sztukateria. Ten element dekoracyjny można użyć w każdym wnętrzu, musi być jednak starannie dobrany. Wprowadzanie sztukaterii w postaci listew przysufitowych nie będzie miało sensu w pomieszczeniach, które mają co najmniej 2,5 m, czyli przykładowo w mieszkaniach (powyżej VIII kondygnacji) pochodzących z osiedla Altus w Gdyni, inwestora Invest Komfort. Takich wnętrz nie ma potrzeby optycznie podwyższać. Przekształcenie malutkiej kawalerki w pałac francuskich monarchów również nie będzie najrozsądniejszym pomysłem. Wszystko musi mieć swoje właściwe miejsce. 








Jeśli pragniemy naszemu mieszkaniu nadać zupełnie odmienionego wyrazu, sztukateria będzie tu trafionym wyborem. Jest urokliwym designem, który sprawia, że nasze mieszkanie jest postrzegane jako bardziej luksusowe i eleganckie. Takie wnętrze możemy uzyskać szybko - są proste w montażu -  i przy użyciu niewielkich kosztów. To idealny element do metamorfozy naszych czterech kątów!